1396-7-2     2017-9-24     بروز شده در: 1396/7/2 - 11:03:28      ENGLISH  
پربازدیدها
پربحث ها


به فیسبوک ما بپیوندید.


ما را در تویتر دنبال کنید.


مشترک کانال تلگرامـ ما شوید.


خواندنی ها
آخرین سخنرانی شهید استاد ربانی+آخرین تصویر استاد شهید

دردناک ترین تصویر از حادثه کشتار مسلمانان میانمار

با اتفاقات میانمار مرگ جایزه صلح نوبل رقمـ خورد

کودکان در میانمار زنده به آتش کشیده شدند

ماجرای افسر صهیونیستی که امامـ جماعت داعش شد

زمینه‌های فرهنگی گناه/ افراد جاهل چه ویژگی‌هایی دارند؟

ضرب و شتمـ زن مسلمان در اسپانیا به دلیل پوشیدن حجاب

موازنه رعب بین رژیمـ صهیونیستی و مقاومت اسلـامی لبنان

گاردین: ده‌ها هزار نفر در انگلیس قربانی برده‌داری مدرن هستند

شوک‌هـای حمله تروریستان بر خانه خدا

برق، جان ۵ کودک عضو یک خانواده را گرفت

ترامپ: از چین ناامید شده‌ام/ رهبران سابق امریکا "احمق" بودند!

علـامه بلخی؛ شخصیتی برای همه عصرها و نسل‌ها

پیامـ دبیرکل سازمان ملل به مناسبت سالروز نسل‌کشی در بوسنی/ روزی که اروپا به مسلمانان این قاره خیانت کرد!

حضرت آیت الله محسنی پیروزی عراق بر داعش در موصل را تبریک گفت

آرشیو خواندنی ها


مقالـات
نشانه‌هـای از آمادگی‌هـای عربستان برای حمله نظامی به قطر

نگاهی گذرا به سیره اخلـاقی امامـ حسین (ع) در خانواده/ درس عفاف و حجاب را "بعنوان غیرت ناموسی" از کربلـا باید آموخت

ظلمـ در میانمار؛ بدتر از ستمـ فرعون!!

هدف اسرائیل نابودی ارتش‌هـای عربی است

صلح و عدالت جهانی

نهضت کربلـا از دیدگاه اهل سنت

روند شکل گیری مثلث ایران، روسیه و ترکیه در سوریه

«تغییر نظامـ ایران»؛ دال متعالی سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی

چرا نسل‌کشی میانمار سیاسی است؟

تغییرات در قدرت جهانی

چالش دلدادگان حقوق بشر غربی

افکار شهید ربانی در یک نگاه

شهید برهان الدین ربانی؛ نماد جهاد و صلح

واقعیتها در رابطه با جایزه صلح نوبل

پیامدهای جنگ احتمالی دومـ در شبه جزیره کوریا

آرشیو مقالـات


مصاحبه ها
بزرگترین تهدید برای افغانستان امریکا و پاکستان است / مخالف کنترل افغانستان توسط خارجی‌ها هستمـ

اشرف غنی با حمایت جنرال دوستمـ رئیس جمهور شد/ حکومت با دامن زدن به پرونده ایشچی افغانستان را بدنامـ کرده است

انتقال داعش به افغانستان، تضمین کننده حضور نظامی امریکا در منطقه است

ائتلـافی برای چانه‌زنی با دولت

حرکت پاکستان با چراغ سبز امریکا

تاریخ نشر:
1396/5/24 - 10:39:03
تعداد بازدید: 142
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سید حسن نصرالله در یازدهمین سالگرد جنگ 33 روزه؛
موازنه رعب بین رژیمـ صهیونیستی و مقاومت اسلـامی لبنان
موازنه رعب بین رژیمـ صهیونیستی و مقاومت اسلـامی لبنان

برگزاری یازدهمین سالگرد جنگ 33 روزه در دشت خیامـ، پیامـ‌های ویژه‌ای به همراه دارد. این جا همان جایی است که به رغمـ بمباران‌های هوایی و گلوله باران متوالی در سال 2006 توسط ارتش اشغالگر اسرائیل، پایداری و مقاومت کردند و در همین دشت بود که تانک‌های مرکاوای ارتش رژیمـ صهیونیستی آماج حملـات نیروهای مقاومت اسلـامی قرار گرفته و به قبرستان تانک‌های اسرائیلی شهرت یافت.

سید حسن نصرالله از این امر غفلت نمی‌کند و تاکید می‌کند روستای خیامـ همچون دیگر روستاهای جنوبی لبنان 33 روز در مقابل سخت‌ترین بمباران‌های هوایی و آتش باری توپخانه‌ای اسرائیل مقاومت کردند و بالـاخره موفق شدند ضربات سنگینی بر نیروی پیاده نظامـ ارتش اسرائیل وارد کرده و نیروهای زرهی آنها از جمله تانک‌های مشهور مرکاوا را با موشک‌های دوش پرتاپ و از مسافت نزدیک منهدمـ کنند به گونه‌ای که دشت خیامـ به قتلگاه مرکاوا شهرت یافت.

سید حسن نصرالله که سخنوری زبردست در جهان عرب به شمار می‌رود می‌داند که چگونه از پیروزی‌های نظامی به دست آمده در هر جنگی استفاده کند تا روان و اعصاب دشمن را به همـ ریزد.

جنگ 33 روز ذلت اسرائیل بود

اسرائیل که با هدف نابودی مقاومت اسلـامی و نیروهای جنگجوی حزب‌الله لبنان در یازده سال پیش جنگی بزرگ و همه جانبه علیه لبنان آغاز کرده بود به تعبیر سید حسن نصرالله جز ننگ و ذلت چیزی نصیبش نشد زیرا نه تنها حزب‌الله نابود نشد که پس از آن به قدرتش و شوکت ملی‌اش در لبنان و جهان عرب افزوده شد. دبیرکل حزب‌الله در یازدهمین سالگرد جنگ سی و سه روزه در دشت خیامـ با تمجید از افتخارات مقاومت اسلـامی در این جنگ تاکید می‌کند که از آن سال تاکنون هنوز که هنوز است اسرائیل داستان نبردهای 33 روزه را مرور می‌کند که چگونه نیروهای جنبش مقاومت اسلـامی و نیروهایی نامنظمـ در میدانی کمـ وسعت موفق شدند در برابر هجومـ یکپارچه زمینی، دریایی و هوایی اسرائیل نه تنها مقاومت کنند که ضرباتی سهمگین بر ارتش اسرائیل وارد کرده که با هیچ دوره‌ای از جنگهای بین اعراب و اسرائیل قابل مقایسه نبوده است.

به تعبیر سید حسن نصرالله بازخوانی چند ساله این نبرد بزرگ پیامی جز آن ندارد که ارتش اسرائیل در وصول به اهدافش در جنگ 33 روزه شکست سختی را متحمل شده است.

اعتراف اسرائیل

دبیرکل حزب‌الله لبنان بیراه نمی‌گوید. یوسی کوهن، رییس سازمان موساد پس از گذشت 6 سال از جنگ در سوریه و گسترش موج ناآرامی در منطقه خاورمیانه اعتراف می‌کند که قدرت حزب‌الله به عنوان یکی از نیروهای نامنظمـ نظامی فعال در منطقه نه تنها کاهش نیافته است که قدرتی دو چندان پیدا کرده است. یوسی کوهن می‌گوید: اکنون نیروها و طرف‌هایی در دنیا هستند که از ایران و حزب‌الله دفاع می‌کنند که در راه حرکت به سوی این منطقه هستند و اولین وظیفه ما است تا جلوی آنها را بگیریمـ. وی در ادامه با اشاره به مواضع دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالـات متحده امریکا تاکید می‌کند که از وجود او در امریکا باید استفاده کرد تا بتوانیمـ این وظیفه مهمـ را اجرایی کنیمـ.

ظهور نیروهای جدید مقاومت در سایه جنگ در خاورمیانه

با آن که مسلمـ است که یکی از اهداف گسترش موج ناآرامی و هرج و مرج در خاورمیانه و گسترش جنگهای طایفی و ظهور مجموعه‌های تکفیری همچون داعش سرکوب مقاومت اسلـامی در منطقه خاورمیانه و ایجاد درگیری مذهبی و تامین امنیت اسرائیل بوده است اما در همین حال همین جنگ‌ها و مقاومت‌ها در برابر طرح‌های غرب باعث شده است تا نیروهایی در قد و قامت ارتش‌های نامنظمـ استراتژیک در منطقه ظهور کنند که در جریان نبرد با مجموعه‌های تروریستی قدرتی دوچندان در برابر غرب و اسرائیل دست پیدا کنند که حزب‌الله لبنان یکی از مصادیق بارز آن است. بهترین دلیل برای این وضعیت آزاد سازی حلب و مناطق مهمی از سوریه از دست نیروهای جبهه النصره و داعش و اخیرا نیز آزاد سازی مناطق عرسال در مرزهای شرقی لبنان توسط نیروهای مقاومت اسلـامی بوده است.

علل عدمـ وقوع جنگ جدید اسرائیل علیه لبنان

حالـا اسرائیلی‌ها به خوبی می‌دانند که از روز پایان جنگ 33 روزه و صدور قطعنامه 1701 و برقراری آتش بس در جنوب لبنان، حزب‌الله قدرت نظامی‌اش نه تنها در لبنان بلکه در کل منطقه فزونی یافته است، از همین رو است که دبیرکل حزب‌الله لبنان با قاطعیت می‌گوید که عدمـ وقوع جنگ جدید از یازده سال پیش تاکنون علیه لبنان، احترامـ اسرائیل به مصوبات و قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد نیست بلکه دلیل اصلی آن وحشتی است که بر جان ارتش اسرائیل سایه افکنده که همان موازنه رعب بین نیروهای مقاومت اسلـامی و ارتش اسرائیل است به این معنا که هرگونه حمله‌ای جدید به لبنان موجب می‌شود تا اسرائیل هزینه‌های بسیار سخت و جانکاه پرداخت کند که این بار فقط شامل شمال فلسطین اشغالی نخواهد بود بلکه شمال تا جنوب اسرائیل را نیز در بر می‌گیرد.

ما در جهانی از گرگ‌ها زندگی می‌کنیمـ

سید حسن نصرالله در یازدهیمن سالگرد جنگ سی و سه روزه به درون جامعه اسرائیل پیامی صریح و روشن می‌فرستد و تاکید می‌کند که اسرائیل همچنان که هر چه به دست آورده جز با زور و اسلحه نبوده پس زبانی جز زور و قدرت نمی‌شناسد و در جمله‌ای معنادار خطاب به اسرائیلی‌ها می‌گوید: ما بارها تاکید کردیمـ که وقتی قدرت خود را در معادله ارتش، ملت و مقاومت حفظ می‌کنیمـ آنگاه دیوار بزرگتری در برابر اسرائیل ایجاد می‌شود و ترس آنها بزرگتر می‌شود و آنگاه جهان به تو احترامـ می‌گذارد زیرا ما در جهانی از گرگ‌ها زندگی می‌کنیمـ که در آن جز به قدرتمندان اعتراف نمی‌کنند. سیدحسن نصرالله تاکید می‌کند همین معادله است که باعث شده تا اندیشه جنگ جدید اسرائیل علیه لبنان خاموش بماند.

ترامپ نمی‌داند حزب‌الله جزیی از دولت لبنان است

نصرالله مواضع ترامپ، رییس جمهور امریکا را به سخره می‌گیرد هنگامی که ترامپ اعلـامـ می‌کند دولت امریکا در کنار دولت لبنان در مبارزه علیه داعش و تروریسمـ قرار دارد. سید حسن نصرالله در این باره می‌گوید: ترامپ نمی‌داند که حزب‌الله جزیی از دولت لبنان است و نمی‌داند که دولت لبنان تاکنون هرگز به جنگ با داعش به عنوان یک معرکه نظامی وارد نشده است. نصرالله تاکید می‌کند اقدامات ایذایی امریکا علیه بانک‌ها و موسسات مالی و پولی لبنان با هدف محاصره حزب‌الله هیچ تاثیری بر اراده حزب‌الله نخواهد گذارد. وی با تکیه بر مواضع انتخاباتی ترامپ که باراک اوباما و هیلـاری کلینتون را سازندگان داعش توصیف کرده بود تاکید می‌کند که تروریسمـ در منطقه آنها و اسرائیل هستند.

طرح داعش در حال نابودی است

در سایه تحولـات جدید در سوریه و عراق و شکستهای مهلکی که داعش توسط نیروهای حشد الشعبی و ارتش عراق در موصل و نقاط مرزی مشترک عراق و سوریه متحمل شده است، سید حسن نصرالله تاکید می‌کند که طرح برپایی خلـافت داعش در غرب عراق و شرق سوریه به شکست کامل رسیده است و طومار داعش به زودی پیچیده می‌شود. از همین رو است که حتی امریکا وارد مذاکرات سیاسی با روسیه می‌شود تا مصالح خود را در سوریه حفظ کند. وی با تشریح این شرایط از همه طرف‌های سیاسی لبنانی که بر روی سقوط نظامـ سوریه حساب‌های غلط باز کرده بودند می‌خواهد تا در محاسبات خود تجدید نظر کرده و اجازه دهند تا دولت و ارتش لبنان برای حفظ امنیت و مصالح لبنان با دولت و ارتش سوریه ارتباط برقرار کنند.

ندای انسانی و جهانی برای یمن

سید حسن نصرالله در پایان مراسمـ یازدهمین سالگرد جنگ سی و سه روزه با مخاطب قرار دادن جهانیان از همه دولت‌ها، موسسات و سازمان‌های بین‌المللی و انسانی خواست تا اقدامی عاجل برای پایان جنگ در یمن اتخاذ کرده و به محاصره ظالمانه مردمـ یمن خاتمه دهند؛ محاصره‌ای که باعث شده است تا صدها هزار نفر گرفتار وبا شده و میلیون‌ها نفر در آستانه قحطی و گرسنگی کامل به سر برند.
*
*

*نیز بخوانید

آخرین سخنرانی شهید استاد ربانی+آخرین تصویر استاد شهید


دردناک ترین تصویر از حادثه کشتار مسلمانان میانمار


با اتفاقات میانمار مرگ جایزه صلح نوبل رقمـ خورد


کودکان در میانمار زنده به آتش کشیده شدند


ماجرای افسر صهیونیستی که امامـ جماعت داعش شد


زمینه‌های فرهنگی گناه/ افراد جاهل چه ویژگی‌هایی دارند؟


ضرب و شتمـ زن مسلمان در اسپانیا به دلیل پوشیدن حجاب


گاردین: ده‌ها هزار نفر در انگلیس قربانی برده‌داری مدرن هستند


شوک‌هـای حمله تروریستان بر خانه خدا


برق، جان ۵ کودک عضو یک خانواده را گرفت

بالـا          نشریه انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان