1397-7-3     2018-9-25     بروز شده در: 1397/7/3 - 18:19:14      ENGLISH  
پربازدیدها
پربحث ها


به فیسبوک ما بپیوندید.


ما را در تویتر دنبال کنید.


مشترک کانال تلگرامـ ما شوید.


خواندنی ها
مرگ و ماندن؛ روایت مسافری بازگشته از شهر آشوب

10 حقیقتی که اعتماد شما را به سازمان سیا از بین میبرد

از زندگی‌هـالیوودی تا معنویت اسلـامـ

هشدار قرآنی امامـ علی(علیه السلـام) درباره خلف وعده مسئولـان به مردمـ

در سایه سار قلمـ

ماجرای کشوری که یک شبه گدا شد / سرگذشتی که باید از آن درس گرفت

یک افغانستانی در قزاقستان ۵۸ هزار دالر پیداشده را به صاحبش بازگرداند

تعداد حملـات تروریستی در افغانستان و دنیا چقدر است؟

گل حیدر، یا زینب...

گمانه‌زنی‌ها درباره خروج سفیر امریکا از هتل «اینترکانتیننتال» پیش از حمله مهاجمان انتحاری

کف زدن حامد کرزی برای رئیس رژیمـ کودک کُش و اشغالگر قدس

تصمیمـ ترامپ یعنی پایان کار اسرائیل/ در صورت حمله اسرائیل در دفاع از سوریه تردید نمی‌کنیمـ

درباره صله رحمـ بیشتر بدانید

مردی که دنیا را نجات نداد

پشیمانمـ، زندگی امـ را تباه کردمـ

آرشیو خواندنی ها


مقالـات
بحران‌های گسترده جهانی و ملل نامتحد

اولین بار چه کسی برای امامـ حسین (ع) عزاداری کرد؟

تقلب، تقلب است، چه دستی و چه ماشینی!

تحرکات افراطیون قومی در جامعه افغانستان

بردگی مدرن در فضای مجازی/ قسمت دومـ

ترکیه و ایران؛ یک راهبرد برای دشمن مشترک

حمله عقاب به خرس و اژدها

ذلیل شدن عاشورا ستیزان

شیعه هر چه دارد از عاشورا است

بردگی مدرن در فضای مجازی/ قسمت اول

واکاوی حمله اخیر اسرائیل به سوریه؛ چرا دمشق پاسخ کوبنده نمی‌دهد؟

زهیر میرود، اما اما پارچه‌هـا و پرچمـ‌هـای عزاداری حسینی فراگیرتر خواهد شد

امامـ سجاد علیه السلـامـ از کربلـا تا شهادت

زمزمه‌های سیاسی حذف دالر از مبادلـات جهانی

احمد شاه مسعود، پاسدار زبان فارسی در آشفتگی‌هـای افغانستان

آرشیو مقالـات


مصاحبه ها
کارشکنی‌های امریکا؛ زمینه‌ساز طرح بازبینی در پیمان‌نامه امنیتی کابل- واشنگتن

بحران استعفاها در پرتو برنامه واشنگتن برای صلح کابل با طالبان

برخی خارجی‌هـا به دنبال تأمین منافع خود در افغانستان هستند

«ائتلـاف بزرگ ملی افغانستان» بدنبال چیست؟

تحلیلگران: تغییر حکومت در پاکستان تاثیری در بهبود اوضاع افغانستان ندارد/ عمران خان: می‌خواهمـ با افغانستان روابط خوب داشته باشیمـ

تاریخ نشر:
1394/8/17 - 08:21:06
تعداد بازدید: 482
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

استخوان‌های متجاوزین در یمن میشکند
استخوان‌های متجاوزین در یمن میشکند

سران سعودی و اماراتی و دیگر متجاوزین که دستشان به خون دهها هزار یمنی بی‌گناه آغشته است، این روزها پس از تحمل شکستی سنگین در صنعا،عدن و تعز و ناکامی در نابودی انقلـاب ملت یمن در وضعیتی آشفته قرار دارند. هر روز که میگذرد، صدای شکسته شدن استخوان‌های متجاوزین در یمن بیشتر شنیده میشود.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادعای متجاوزان سعودی از جمله وزیر خارجه عربستان درباره نزدیک بودن زمان پایان تجاوزگری علیه یمن را ( گمراه کننده) توصیف کرده است.
جنرال (شرف الدین لقمان) سخنگوی نیروهای مسلح یمن در گفتگو با خبرگزاری سبأنت یمن تاکید کرد که هدف از این اظهارات فریب و مقدمه چینی برای آغاز جنگ نیابتی دیگری است که توسط مزدوران داخلی عربستان و عناصر تروریستی وارد شده از سوریه، سنگال، سودان و دیگر کشورها در حال اجراست.
سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در ادامه تأکید کرد: عربستان اگر فکر میکند که میتواند با حمایت از تروریستها و فرستادن سلـاح و تجهیزات برای آنها، اراده و عزمـ ملت یمن را در همـ بشکند و با توسل به سیاستهای هرج و مرج طلبانه رژیمـ صهیونیستی و غرب، سرنوشت این ملت را به دست بگیرد، دچار توهمـ شده است. جنرال لقمان افزوده است که این اظهارات فریبنده و ظاهراً صلح جویانه، نمی تواند ملت یمن، ارتش و نیروهای مردمی را فریب دهد و ما با استفاده از تجربه‌هـای متعددی که دلـالت بر دروغگویی و فریبکاری سعودی‌هـا دارد، خود را برای تمامـ احتمالـات آماده کرده ایمـ. وی گفت: تجربه‌هـای ما از دروغگویی و حماقت سران تجاوزگر سعودی، برای ایجاد مشکلـات و هرج و مرج و لطمه زدن به منافع کشورهای همسایه و کشورهای عربی و اسلـامی منطقه در جهت خدمت به دشمن صهیونیستی حکایت دارد. (عادل الجبیر) وزیر خارجه عربستان سعودی اخیرا در کنفرانس مطبوعاتی با فیلیپ‌هـاموند همتای انگلیسی خود اعلـامـ کرده بود که عملیات نظامی موسومـ به (طوفان قاطعیت) علیه یمن به زودی متوقف میشود. از سوی دیگر، ناکامی گروه‌های مسلح و شبه نظامی وابسته به رژیمـ سعودی در تعز در اشغال این استان مهمـ یمن با وجود پشتیبانی هوایی گسترده جنگنده‌های متجاوز، فضایی از سرخوردگی و یأس در میان آنها به وجود آورده است. گفتگوی روزنامه الوطن سعودی با یک نظامی یمنی وابسته به این رژیمـ به ناکامی طرح‌های عربستان و مزدورانش در استان تعز اشاره می‌کند. فردی به نامـ ناصرالطاهری که روزنامه الوطن سعودی، او را معاون رئیس ستاد مشترک ارتش یمن خوانده (شبه نظامیان وابسته به عربستان) اذعان کرده است تاخیر در رسیدن کمک‌ها، مانع سیطره بر تعز شده است. این منبع یمنی از تاخیر سعودی‌ها در رساندن تسلیحات به مزدورانشان و تلـاش‌های پراکنده و غیر منسجمـ در چند جبهه گلـایه می‌کند. الظاهری ادعا می‌کند فرصت همچنان برای ایجاد جبهه‌هایی در چندین جهت به جای تکیه بر یک جهت وجود دارد که این مسئله به دشمن (ارتش و کمیته‌های مردمی یمن) برای تجدید قوا و ساماندهی نیروهایش فرصت داده است. این منبع وابسته به سعودی‌ها در ادامه جنگ رسانه‌ای متجاوزان علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اتهاماتی همچون حملـات بی‌هدف آنها به منازل مردمـ و خراب کردن خانه‌ها بر سر آنها و به کارگیری انواع سلـاح را مطرح کرده است. الظاهری با اعتراف به رسیدن تجهیزات و تسلیحات از سوی ائتلـاف عربی متجاوز به یمن به استان تعز، عدن و لحج مدعی شد نشانه‌هایی مبنی بر پایان نبرد و بیرون راندن حوثی‌ها و نیروهای صالح از این مناطق وجود دارد.
اظهارات این منبع یمنی نشانه دیگری بر شکست طرح‌های عربستان با وجود سرازیر کردن مقادیر زیادی سلـاح و مهمات و انواع جنگ افزارها و اعزامـ تروریست‌های خارجی و نظامیان سودانی، اماراتی، قطری برای اشغال خاک یمن است. از سوی دیگر الوطن سعودی به نقل از صادق سرحان که وی را رئیس شورای نظامی خوانده، به تغییر نکردن معادلـات در جبهه تعز و ناکامی مزدوران آل سعود در برابر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعتراف می‌کند. سرحان اذعان کرده است که اوضاع تعز همانند گذشته است و هیچ تغییر واضحی رخ نداده است و همچنان درگیری‌ها و تبادل آتش ادامه دارد. وی از نیاز شدید مزدوران سعودی به زره‌پوش و تانک سخن می‌گوید و در عین حال با تکرار ادعای وجود مقاومت مردمی در تعز ادعا می‌کند تعداد بیشتری از نیروهای مقاومت مردمی آماده مشارکت در نبرد با حوثی‌ها هستند. رسانه‌های سعودی، اماراتی، قطری، کویتی و بحرینی برای مشروعیت بخشی به مزدوران و گروه‌های شبه نظامی و تکفیری تروریستی از واژه فریبنده مقاومت مردمی برای پوشش تحرکات جنایتکارانه آنها استفاده می‌کنند. این مزدور یمنی با استراتژیک خواندن موقعیت استان تعز از این‌که عربستان و مزدورانش تاکنون نتوانسته اند این استان مهمـ را اشغال کنند، ابراز ناامیدی کرد.

 

 *
*

*نیز بخوانید

بحران‌های گسترده جهانی و ملل نامتحد


اولین بار چه کسی برای امامـ حسین (ع) عزاداری کرد؟


تقلب، تقلب است، چه دستی و چه ماشینی!


تحرکات افراطیون قومی در جامعه افغانستان


بردگی مدرن در فضای مجازی/ قسمت دومـ


ترکیه و ایران؛ یک راهبرد برای دشمن مشترک


حمله عقاب به خرس و اژدها


ذلیل شدن عاشورا ستیزان


شیعه هر چه دارد از عاشورا است


بردگی مدرن در فضای مجازی/ قسمت اول

بالـا          نشریه انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان