1398-4-28     2019-7-19     بروز شده در: 1398/3/7 - 17:53:29      ENGLISH  
پربازدیدها
پربحث ها
مشاور مقامـ مجلس سنا به اتهامـ همکاری با تروریستان و به شهادت رساندن سربازان بازداشت شد
نگرانی دبیرکل سازمان ملل از قربانی‌شدن غیرنظامیان در نبردها
شورای نامزدان ریاست‌جمهوری: ترویج اعمال غیراخلـاقی در ارگ را شدیداً تقبیح می‌کنیمـ
تنش مجلس وارد دومین هفته شد؛ دست‌های از داخل و بیرون کار مجلس را به اینجا کشانده است
شورای نامزدان: رییس‌جمهور در عزل و نصب‌ها خلـاف قانون عمل می‌کند
آقای غنی خواهان دستگیری فوری اخلـال‌گران امنیت شهر کابل شد
فرد متهمـ به رسوایی اخلـاقی مشاور ارشد رییس جمهور شد
لـاوروف: جنگ در افغانستان راه حل نظامی ندارد/ کرزی: روابط ما با روسیه از مهمترین روابط ما است / طالبان: برای رسیدن به صلح، امریکایی‌هـا باید بروند / نور: به احترامـ عید ماه مبارک رمضان
«برخی نماینده‌گان به مسایل قومی و مالی دامن می‌زنند تا چیزی عاید حال شان گردد»
در جریان مراسمـ تجلیل از صدسالگی رابطه روسیه و افغانستان، مذاکرات بین‌الـافغانی صلح برگزار میشود


به فیسبوک ما بپیوندید.


ما را در تویتر دنبال کنید.


مشترک کانال تلگرامـ ما شوید.


خواندنی ها
مجال عدالت

بزرگ‌ترین صادرکنندگان و خریداران اسلحه در سطح جهان/ امریکا و عربستان در ردیف اول

سی ویژه‌گی نلسون ماندلـا که چهره ماندگار تاریخ شد

علمای افغانستان نقش مهمی در شکل‌گیری انقلـاب اسلـامی ایران داشتند

رسوایی در ایالت ایلینوی امریکا/ ۷۰۰ کشیش طی سال‌ها کودک آزاری کرده‌اند

افغانستان مرگبارترین کشور جهان شد

روایت NBC از قتل عامـ خانواده افغانستانی در حملـات نیروهای خارجی

افزایش اسلـامـ ستیزی در آلمان

اقیانوس عشق

بازخوانی تاریخ/ خاشقجی در افغانستان چه می‌کرد؟

چرا قرارداد معادن طلـا و مس افغانستان در واشنگتن امضاء شد؟! + واکنش ارگ

مرگ و ماندن؛ روایت مسافری بازگشته از شهر آشوب

10 حقیقتی که اعتماد شما را به سازمان سیا از بین میبرد

از زندگی‌هـالیوودی تا معنویت اسلـامـ

هشدار قرآنی امامـ علی(علیه السلـام) درباره خلف وعده مسئولـان به مردمـ

آرشیو خواندنی ها


مقالـات
نماد صف آرایی جبهه ایمان

روز قدس اِکسیر آزادی اولین قبله مسلمانان جهان

یک بشقاب گوشت برادر مرده!/ قسمت اول

چشمـ کور غرب در برابر مظلومیت فلسطین

حکومت علوی، راه نجات ملل مسلمان از انحطاط

«غده سرطانی اسرائیل»؛ رژیمـ صهیونیستی از فلسطین به کدامـ نقطه دنیا فرار خواهد کرد؟ /قسمت اول

شهادت أمیرمؤمنان حضرت امامـ علی علیه السلـامـ به روایت استاد شهید مطهری

اینجا کسب قدرت هدف نهایی‌است!

چرا از فلسطین حمایت میکنیم؟

علی، اسوه عدالت پیشگان

شب قدر برتر از هزار ماه

امپریالیسمـ فرهنگی با سلـاح فضای مجازی / قسمت چهارمـ و پایانی

«یومـ النکبه»؛ از آوارگی میلیون‌ها فلسطینی تا خیانت برخی شیخ‌نشینان عرب

چین با «راه جدید ابریشم» به جنگ امریکا می‌رود

بحران کوچی‌ها و خطر بروز یک جنگ قومی

آرشیو مقالـات


مصاحبه ها
با وجود مادر ایرانی همیشه خودمـ را افغانستانی دانسته امـ / برای شاعر بیش از زنده ماندن خودش زنده ماندن شعرش مهمـ است

احمدولی مسعود: داکتر عبداله به حمایت از من تعهد، پیمان و مهر کرده بود/ فکر نمی‌کنمـ که به‌زودی به صلح برسیمـ

نیازمند توجه به دین در سیاست بین الملل هستیم/ ارتباط دین و مدرنیته

چرایی حضور «ملـا برادر» در دفتر قطر؛ درباره خروج سربازان امریکایی توافق شده است

امریکا و برخی گروه‌هـای تروریستی منافع مشترک در افغانستان دارند / گفتگوی ایران و طالبان دوراندیشانه بود/ قسمت اول

تاریخ نشر:
1393/10/30 - 08:10:0
تعداد بازدید: 654
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

عبداله: ایران از بازیگران اصلی افغانستان و دوست مطمئن ماست / ظریف: ثبات افغانستان ثبات ایران است
عبداله: ایران از بازیگران اصلی افغانستان و دوست مطمئن ماست / ظریف: ثبات افغانستان ثبات ایران است

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان گفت: ایران از بازیگران اصلی افغانستان و دوست مطمئن ماست. همـ چنین وزیر امور خارجه ایران گفت: هیچ‌گاه در امور داخلی افغانستان دخالت نکرده‌ایمـ.

عبداله عبداله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان پس از دیدار و گفت‌وگو با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلـامی ایران ضمن خوشامدگویی به ظریف در خصوص روابط تهران و کابل گفت: در زمینه‌های همکاری و ادامه روابط دوستانه و برادرانه بین دو کشور صحبت شد.

وی افزود: در گفت‌وگوهای امروز(دیروز) درخصوص چالش‌های 13 سال گذشته و همچنین پیش از آن در زمان جهاد و مقاومت و مبارزه با تروریسمـ و القاعده و افراط و همچنین شرایط جدید افغانستان و نقش جمهوری اسلـامی به رایزنی پرداختیمـ و سرآغاز تشکیل دولت جدید که در همه عرصه‌ها ایران همکار ما بود و از این روند حرکت کرد و ایران در بازسازی و عمران افغانستان نقش ایفا و سرمایه‌گذاری کرد.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با اشاره به میزبانی و پذیرایی ایران از مهاجران افغانستان یادآور شد: ایران همچنین در مبارزه با قاچاق مواد مخدر نقشی فعال داشته و همکاری همه جانبه جمهوری اسلـامی ایران با افغانستان ادامه دارد و این کشور تا به حال از بازیگران اصلی و دوست مطمئن مردمـ و دولت افغانستان بوده است که ما آرزومند استحکامـ و گسترش هر چه بیشتر روابط دوستانه و همکاری‌ها هستیمـ.

عبداله با بیان اینکه با ظریف در خصوص ظرفیت‌های همکاری در زمینه تجارت، ترانزیت، مواصلـات و عرصه‌های فرهنگی گفت‌وگو کرده، خاطرنشان کرد: سفرهای مقامات افغانستان به ایران مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در پاسخ به سؤالی درباره توسعه همکاری‌های اقتصادی و سیاسی دو کشور با بیان اینکه از اولویت‌های سیاست خارجی افغانستان روابط با ایران است، یادآور شد: جمهوری اسلـامی همکاری‌هایی با افغانستان داشته و با تشکیل حکومت وحدت ملی زمینه‌های مناسب‌تری در این خصوص فراهمـ شده است.

عبداله عبداله خاطرنشان کرد: در بسیاری از زمینه‌ها به نتایج عملی رسیده‌ایمـ. گسترش تجارت، استفاده از بندر چابهار و متصل شدن به شبکه راه‌آهن جمهوری اسلـامی که به ترکمنستان و قزاقستان رسیده و فرصت خوبی برای مناسبات اقتصادی افغانستان در منطقه را فراهمـ می‌کند از جمله زمینه‌های همکاری می‌باشد که روابط در عرصه‌های آموزش و پرورش، بهداشت و مبارزه با مواد مخدر نیز از جمله این زمینه‌هاست.

وی با بیان اینکه از 13 سال قبل روابط دو کشور گسترش یافته و امروز افغانستان به مرحله تازه‌ای رسیده که از یک سو حضور نیروهای بین‌المللی در آن کمتر می‌شود و از سوی دیگر منطقه با چالش‌های بزرگی روبرو است که داعش از جمله آنهاست، عنوان کرد: این موارد ایجاد روابط جدی‌تر را طلب می‌کند.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان ادامه داد: موضوع مبارزه با مواد مخدر و مهاجران افغانستان مسائلی است که در بحث‌های ما در گسترش روابط وجود دارد و امیدواریمـ با تکمیل توافقنامه همکاری، گامـ‌های بیشتری در این زمینه برداریمـ.

عبداله عبداله همچنین یادآور شد: جمهوری اسلـامی ایران در خصوص صلح و ثبات افغانستان تأثیرگذار است.

وی در خصوص موافقنامه همکاری‌های جامع بین دو کشور و تاخیر در امضای آن نیز گفت: اوضاع امنیتی، نظامی و شرایطی که در مرحله انتقالی بود و همچنین خروج نیروهای خارجی و انتخابات و تشکیل دولت وحدت ملی باعث شد این موضوع تاکنون محقق نشود که مسئله خاصی نیست و با امضای موافقتنامه اساس روابط برادرانه مستحکمـ‌تر می‌شود.

ظریف: آینده افغانستان روشن است/ ثبات افغانستان ثبات ایران

همـ چنین وزیر امور خارجه ایران گفت: هیچ‌گاه در امور داخلی افغانستان دخالت نکرده‌ایمـ.

محمد جواد ظریف پس از دیدار با عبداله در جمع خبرنگاران در خصوص نقش نیروهای بین‌المللی در افغانستان گفت: متاسفانه شرایط منطقه با حضور خارجی بهبود پیدا نکرد.

وی اظهار داشت: ما هیچ گاه در امور داخلی افغانستان دخالت نکرده‌ایمـ و در آینده همـ این سیاست را به عنوان سیاست اصولی جمهوری اسلـامی دنبال می‌کنیمـ.

وزیر خارجه ایران در ابتدا ضمن قدردانی از دوست قدیمی خود و میزبان افغانستان عنوان کرد: خوشحالیمـ که امروز که روز خوب معرفی کابینه وحدت ملی افغانستان به مجلس برای رای اعتماد است که با حضور دو دوست قدیمی جمهوری اسلـامی ایران آقای اشرف غنی و عبداله عبداله تشکیل شده، در این جا حضور داریمـ.

آینده افغانستان روشن است

وی افزود: امروز، روزی است که همه مردمـ افغانستان خود را در دولت حاضر و شریک می‌بینند و آینده روشنی برای ثبات و پیشرفت افغانستان وجود دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با تبریک به مردمـ به دلیل وجود عبداله عبداله و اشرف غنی یادآور شد: ایران در دوران‌های گذشته از جمله دوران سازندگی و تشکیل دولت وحدت ملی در کنار مردمـ و دولت افغانستان بوده و خوشحال است که نقش خوبی در این خصوص داشته، زیرا ما توسعه و ثبات افغانستان را ثبات خود می‌دانیمـ و ثبات و پیشرفت افغانستان، برای ما از اهمیت راهبردی برخوردار است.

وزیر خارجه ایران با اشاره به چالش‌های مشترک بین ایران و افغانستان که مشکل افراط و تروریسمـ بوده و کل منطقه و متاسفانه جهان را درگیر کرده است، خاطرنشان کرد: افراط در بیتوجهی به مقدسات و حرمت‌ها و مقدسات دینی ما مشکلی است که افراط‌گرایی و خشونت را دامن می‌زند و امیداریمـ در کنار ملت افغانستان با این تهدیدات مقابله کنیمـ.

برای حضور قانونی مهاجران در ایران همکاری میکنیم

ظریف مبارزه با مواد مخدر را نیازمند همکاری همه کشورهای منطقه و جامعه بین‌الملل خواند و افزود: متاسفانه در گذشته این همکاری از سوی جامعه بین‌الملل کمـ بوده است.

وزیر خارجه ایران قانونمند کردن حضور مهاجران، همکاری در زمینه‌های مختلف مانند آب، حوزه‌های مشترک، تروریسمـ و قاچاق مواد مخدر را از زمینه‌های همکاری دو کشور عنوان کرد و گفت: توسعه شرق ایران و افغانستان نیز از زمینه‌های خوبی بود که مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

وی همچنین به همکاری‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد و افزود: خوشحالیمـ که توانسته‌ایمـ میزبان دانشجویان افغانستان در ایران باشیمـ.

در بازسازی و امنیت افغانستان و مبارزه با افراط در کنار مردمـ افغانستان هستیم

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص کمک ایران به افغانستان برای حل خشونت‌ها و ایجاد صلح وثبات گفت: جمهوری اسلـامی ایران همواره خواهان ثبات افغانستان و مشارکت همه مردمـ این کشور در ساختن آینده آن بوده و امروز خوشحالیمـ که بیش از هر زمان دیگری این امر در حال تحقق است و فرصتی فراهمـ شده که دولت بر چالش‌هایی که کل منطقه از آن رنج می‌برند، فائق آید و به همین دلیل در کنار افغانستان هستیمـ.

ظریف افزود: جمهوری اسلـامی از سال‌ها قبل به دنبال ایجاد شرایط آرامش و ثبات و مقابله با افراط در منطقه بوده و این تلـاش‌ها بدون وقفه ادامه دارد. ما در بازسازی و امنیت افغانستان و مبارزه با افراط در کنار مردمـ افغانستان هستیمـ.

متاسفانه شرایط منطقه با حضور خارجی بهبود پیدا نکرد

وی همچنین در خصوص نقش نیروهای بین‌المللی در افغانستان نیز گفت: متاسفانه شرایط منطقه با حضور خارجی بهبود پیدا نکرد. ما در امور داخلی افغانستان هیچگاه دخالت نکردیمـ و در آینده نیز این سیاست را به عنوان سیاست اصولی دنبال می‌کنیمـ. البته نگرانی‌هایی در خصوص اهداف حضور خارجی‌ داشتیمـ که آن را به صورت برادرانه و با صراحت با برادران و خواهران خود در منطقه در میان گذاشته و اعلـامـ کردیمـ. همچنین اطمینان‌هایی از طرف افغانستان نیز در این خصوص گرفته‌ایمـ.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان اینکه کشت و قاچاق مواد مخدر در آن دوران رو به افزایش بوده، خاطرنشان کرد: اطمینان داریمـ که دولت جدید با مواد مخدر مقابله می‌کند چرا که یک عامل بینظمی و بیثباتی در افغانستان و منطقه است و ما در کنار افغانستان هستیم؛ البته معتقدیمـ که جامعه بین‌المللی باید در این خصوص تلـاش بیشتری داشته باشد.*
*

*نیز بخوانید

لـاوروف: جنگ در افغانستان راه حل نظامی ندارد/ کرزی: روابط ما با روسیه از مهمترین روابط ما است / طالبان: برای رسیدن به صلح، امریکایی‌هـا باید بروند / نور: به احترامـ عید ماه مبارک رمضان


فرد متهمـ به رسوایی اخلـاقی مشاور ارشد رییس جمهور شد


آقای غنی خواهان دستگیری فوری اخلـال‌گران امنیت شهر کابل شد


شورای نامزدان ریاست‌جمهوری: ترویج اعمال غیراخلـاقی در ارگ را شدیداً تقبیح می‌کنیمـ


شورای نامزدان: رییس‌جمهور در عزل و نصب‌ها خلـاف قانون عمل می‌کند


تنش مجلس وارد دومین هفته شد؛ دست‌های از داخل و بیرون کار مجلس را به اینجا کشانده است


مشاور مقامـ مجلس سنا به اتهامـ همکاری با تروریستان و به شهادت رساندن سربازان بازداشت شد


نگرانی دبیرکل سازمان ملل از قربانی‌شدن غیرنظامیان در نبردها


«برخی نماینده‌گان به مسایل قومی و مالی دامن می‌زنند تا چیزی عاید حال شان گردد»


در جریان مراسمـ تجلیل از صدسالگی رابطه روسیه و افغانستان، مذاکرات بین‌الـافغانی صلح برگزار میشود

بالـا          نشریه انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان