1397-6-29     2018-9-20     بروز شده در: 1397/6/13 - 18:15:32      ENGLISH  
پربازدیدها
پربحث ها


به فیسبوک ما بپیوندید.


ما را در تویتر دنبال کنید.


مشترک کانال تلگرامـ ما شوید.


خواندنی ها
مرگ و ماندن؛ روایت مسافری بازگشته از شهر آشوب

10 حقیقتی که اعتماد شما را به سازمان سیا از بین میبرد

از زندگی‌هـالیوودی تا معنویت اسلـامـ

هشدار قرآنی امامـ علی(علیه السلـام) درباره خلف وعده مسئولـان به مردمـ

در سایه سار قلمـ

ماجرای کشوری که یک شبه گدا شد / سرگذشتی که باید از آن درس گرفت

یک افغانستانی در قزاقستان ۵۸ هزار دالر پیداشده را به صاحبش بازگرداند

تعداد حملـات تروریستی در افغانستان و دنیا چقدر است؟

گل حیدر، یا زینب...

گمانه‌زنی‌ها درباره خروج سفیر امریکا از هتل «اینترکانتیننتال» پیش از حمله مهاجمان انتحاری

کف زدن حامد کرزی برای رئیس رژیمـ کودک کُش و اشغالگر قدس

تصمیمـ ترامپ یعنی پایان کار اسرائیل/ در صورت حمله اسرائیل در دفاع از سوریه تردید نمی‌کنیمـ

درباره صله رحمـ بیشتر بدانید

مردی که دنیا را نجات نداد

پشیمانمـ، زندگی امـ را تباه کردمـ

آرشیو خواندنی ها


مقالـات
زمزمه‌های سیاسی حذف دالر از مبادلـات جهانی

احمد شاه مسعود، پاسدار زبان فارسی در آشفتگی‌هـای افغانستان

راهبردهای ناکامـ، جنرال‌های ناتوان

تعصب ورزی کنش غیر عقلـائی جامعه دینی

جنگ افغانستان تمامـ نمی شود؟!

دنیای رقابتی رسانه‌هـا

خرید اس -400؛ دروازه‌ایی برای تقابل نزدیک ترکیه با غرب

انتخابات؛ از صندوق‌های خالی تا رأی‌های خیالی

متهمـ شدن ائتلـاف سعودی به جنایت جنگی در یمن

مصالحه‌ای که صلح نیاورد

​نگرانی‌هـا از بروز تقلب در انتخابات پارلمانی افغانستان

زن مسلمان و آزادی به سبک غربی

ثبت نامـ رأی‌دهندگان و تقلب‌های توجیه‌پذیر!

آیا اتحاد سه‌گانه ایران، ترکیه و پاکستان در حال تولد است؟

سازمان ملل و جنایت بر ضد مسلمانان روهینگیایی

آرشیو مقالـات


مصاحبه ها
بحران استعفاها در پرتو برنامه واشنگتن برای صلح کابل با طالبان

برخی خارجی‌هـا به دنبال تأمین منافع خود در افغانستان هستند

«ائتلـاف بزرگ ملی افغانستان» بدنبال چیست؟

تحلیلگران: تغییر حکومت در پاکستان تاثیری در بهبود اوضاع افغانستان ندارد/ عمران خان: می‌خواهمـ با افغانستان روابط خوب داشته باشیمـ

محقق: طالبان حکمتیار را قبول ندارد/ائتلـاف نجات تحت حمایت ترکیه نیست/ شکست امریکا در افغانستان مشهود است

تاریخ نشر:
1393/9/23 - 07:47:06
تعداد بازدید: 494
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بشر بیحقوق
بشر بیحقوق

احد نوری اصل

آیا گروه‌های و قومیت‌های مختلفی که در کشورهای مختلف در ظلمـ و تبعیض به سر میبرند بشر نیستند، یا غلظت بشر بودن همجنس بازان، تروریستها، قاچاقچیان و متجاوزان به نوامیس مردمـ بیشتر است که مابقی انسانها به فراموشی سپرده شده اند؟

در این یادداشت  سعی در بررسی وضعیت حقوقی انسانهایی داریمـ که یا فراموش شده اند یا در دایره انسان‌هـای مدنظر غرب قرار نمی گیرند. سخن از انسان‌هـایی است که بیگناه در جای جای این جهان استکبار زده، آشکارا حقوق انسانی شان نقض میگردد؛ این در حالیست که غرب به جای دفاع از این انسان‌هـا، تمامـ تلـاش خود را بر دفاع از تروریستها، همجنس بازان، قاتلین و قاچاقچیان متمرکز نموده است.

آنچه در ادامه خواهید دید، گزارشی از نقض حقوق انسانی‌هـا در کشورهای مختلف است؛ این وضعیت در سکوت خبری و با حمایت غرب ایجاد شده است:

*هند به عنوان یکی از اعضای جدید شورای حقوق بشر، علـاوه بر نادیده گرفتن حقوق اولیه میلیونها مسلمان، نقض گسترده حقوق انسانی "دالیتها"را نیز در کارنامه خود دارد. دالیتها گروه جمعیتی هستند که با داشتن جمعیت 240 میلیون نفری، همچنان اما به عنوان شهروندان جامعه هند به شمار نمی آیند. چنانچه هر فردی اگر تماسی با این افراد داشته باشند باید در مراسمی فرقه‌ای خود را پاک نماید. آیا تا به حال کشور هند به خاطر نقض حقوق انسانی میلیونها مسلمان و 240 میلیون دالیت مورد تحریمـ قرار گرفته است؟

* کشور ترکیه آشکارا حقوق انسانی بیش از 22 میلیون کرد را نقض میکند. این افراد از کمترین حقوق انسانی برخوردار نیستند؛ مناطق کردنشین جزو مناطق محرومـ این کشور به حساب میآید. حتی در تلـاش برای انکار هویت کردها دولت ترکیه تا سال 1991 کردها را ترک‌های کوهستانی نامید. به نظر میرسد 22 میلیون کرد ترکیه در دایره انسانهای دارای حقوق بشر غربی به شمار نمی آیند.

 * پاکستان، بر اساس آمار تخمینی 1387، جمعیتی حدود 172٬000٬000 تن دارد؛ 95درصد مردمـ پاکستان مسلمان هستند؛ و از این جمعیت حدود 20 درصد شیعه میباشند. نادیده گرفتن حقوق بیش از 30 میلیون شیعه پاکستانی و کشتار بیرحمانه آنها بر هیچ کس پوشیده نیست. آیا شنیده اید که دولت پاکستان به خاطر نقض حقوق انسانی این افراد مورد سئوال واقع شود؟

 * در بحرین حکومت مزدورانه اقلیت آل خلیفه، اکثریت 65 درصدی شیعه را استثمار کرده است. آیا غرب صدای ملت بحرین را نشنیده اند؟

* یمن جمعیتی 23 میلیونی دارد که بیش از 42 درصد آنها شیعه هستند؛ در حالی که از 1960 مـ /دراین کشور شاهد استقرار حکومت یک اقلیت مزدور تکفیری با حمایت استعمار و وهابیون هستیمـ. آیا مدعیان حقوق بشر غربی توان دیدن جنبش آزادی خواهانه حوثی‌هـا در یمن را ندارد؟

*امریکا، حدودا 39 میلیون نفر از جمعیت 300 میلیون نفری این کشور سیاه پوست هستند. این 13 درصد رنگین پوست نه تنها از حقوق مدنی بلکه از حداقلهای زندگی نیز بیبهره اند. وقتی سازمان ملل در شهر نیویورک، استثمار 39 میلیون سیاه پوست و بیش از 3 میلیون بومی امریکا را نادیده میگیرد، چگونه از حقوق همجنس بازان در ایران دمـ میزند؟

* شیعیان نیجریه پر جمعیت ترین گروه شیعی در قاره آفریقا هستند؛ تعداد آنان را بین 4 تا 10 میلیون برآورد می‌کنند. آیا نقض حقوق انسانی این افراد توسط تروریستهای مورد حمایت غرب، ارزش آن را ندارد به اندازه متجاوزین به نوامیس مردمـ در ایران، مورد حمایت قرار بگیرند؟

*عربستان یکی از متحدان امریکا در منطقه خاورمیانه است؛ در حالیکه زنان این کشور از کوچکترین حقوق اجتماعی محرومـ میباشند. سوال اینجاست که در مقامـ مقایسه زنان در عربستان به عنوان دیگر عضو جدید شورای حقوق بشر، از آزادیهای اجتماعی بیشتری برخوردار هستند یا زنان ایران؟

 

* کشور سوریه با جمعیت بالغ بر 22 میلیون نفر چندسالی است گرفتار جنگی بین المللی با حمایت همه جانبه مثلث شومـ غربی، عربی و عبری است. آیا مردمـ بیگناه سوریه مشمول حقوق بشر غربی نمی شوند؟

* کشور عراق با جمعیت بالغ بر 30 میلیون نفر، سالهاست گرفتار ناامنی، ترور و بسیاری مشکلـات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است. با فعالیت گروهک تروریستی داعش در این کشور شاهد انواع تجاوزها، ترورهای وحشیانه و رفتارهای غیر انسانی از جنایات این گروهک تروریستی هستیمـ. آیا رفتار دوگانه غرب در قبال آنها برای سازمان ملل قابل تشخیص نبود؟

* کشتار سال 2012 میانمار، یادآور قتل‌عامـ مسلمانان توسط بوداییان در این کشور است. برخی گزارش‌ها حکایت از کشتار 200 هزار مسلمان دارند. همچنین گفته می‌شود که نیروهای نظامی برمه به مهاجمین کمک می‌کنند و این کشتار در سکوت رسانه‌های خبری و سازمان ملل در حال انجامـ است. مسلمانانی که 10 درصد جمعیت 50 میلیونی میانمار را تشکیل میدهند، آیا به چشمـ شورای حقوق بشر سازمان ملل میآیند؟

* با وجود جمعیت پنج الی شش میلیونی مسلمانان در فرانسه، دولت فرانسه بدون در نظر گرفتن احساسات مذهبی این جمعیت، با استناد به قانون 2004 آن کشور رعایت حجاب اسلـامی در مدارس و دیگر مکان‌هـای دولتی را ممنوع اعلـامـ کرد. نابرابری در مشارکت سیاسی، محرومیت از مسکن مناسب، عدمـ بهره مندی از آموزش و اشتغال نیز از دیگر مشکلـات مسلمانان فرانسه است؛ حال آنکه مسلمانان بیش از 10 درصد جمعیت این کشور را تشکیل میدهند. آیا تا به حال کشورهای مانند فرانسه،انگلیس،کانادا و دیگر اعضای اتحایه اروپا به خاطر نقض آشکار حقوق مسلمانان مورد بازخواست قرار گرفته اند؟

* تمامـ دردها و رنج‌هـایی که گفته شد در مقابل درد مردمـ فلسطین قطره‌ای در مقابل دریاست. فقط باریکه غزه با جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفری، در بازه‌ی زمانی یک دهه، سه جنگ یک طرفه با رژیمـ تا دندان مسلح صهیونیستی را در سکوت شورای حقوق بشر و دیگر نهادهای بین المللی تحمل نموده است.

سراسر دنیا آکنده از انسان‌هـایی است که اینگونه حتی از کمترین حقوق انسانی برخوردار نیستند. حقوق بشر غربی شامل این انسانها نمی شود. گو اینکه در نگاه استکبار و استعمار لفظ ( بشر) برای آنها معنا ندارد.

در پایان باید پرسید که آیا گروههای مطرح شده بشر نیستند، یا غلظت بشر بودن همجنس بازان، تروریستها، قاچاقچیان و متجاوزان به نوامیس مردمـ بیشتر است که مابقی انسانها به فراموشی سپرده شده اند.

 *
*

*نیز بخوانید

زمزمه‌های سیاسی حذف دالر از مبادلـات جهانی


احمد شاه مسعود، پاسدار زبان فارسی در آشفتگی‌هـای افغانستان


راهبردهای ناکامـ، جنرال‌های ناتوان


تعصب ورزی کنش غیر عقلـائی جامعه دینی


جنگ افغانستان تمامـ نمی شود؟!


دنیای رقابتی رسانه‌هـا


خرید اس -400؛ دروازه‌ایی برای تقابل نزدیک ترکیه با غرب


انتخابات؛ از صندوق‌های خالی تا رأی‌های خیالی


متهمـ شدن ائتلـاف سعودی به جنایت جنگی در یمن


مصالحه‌ای که صلح نیاورد

بالـا          نشریه انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان