1397-6-27     2018-9-18     بروز شده در: 1397/6/13 - 18:15:32      ENGLISH  
پربازدیدها
پربحث ها


به فیسبوک ما بپیوندید.


ما را در تویتر دنبال کنید.


مشترک کانال تلگرامـ ما شوید.


خواندنی ها
مرگ و ماندن؛ روایت مسافری بازگشته از شهر آشوب

10 حقیقتی که اعتماد شما را به سازمان سیا از بین میبرد

از زندگی‌هـالیوودی تا معنویت اسلـامـ

هشدار قرآنی امامـ علی(علیه السلـام) درباره خلف وعده مسئولـان به مردمـ

در سایه سار قلمـ

ماجرای کشوری که یک شبه گدا شد / سرگذشتی که باید از آن درس گرفت

یک افغانستانی در قزاقستان ۵۸ هزار دالر پیداشده را به صاحبش بازگرداند

تعداد حملـات تروریستی در افغانستان و دنیا چقدر است؟

گل حیدر، یا زینب...

گمانه‌زنی‌ها درباره خروج سفیر امریکا از هتل «اینترکانتیننتال» پیش از حمله مهاجمان انتحاری

کف زدن حامد کرزی برای رئیس رژیمـ کودک کُش و اشغالگر قدس

تصمیمـ ترامپ یعنی پایان کار اسرائیل/ در صورت حمله اسرائیل در دفاع از سوریه تردید نمی‌کنیمـ

درباره صله رحمـ بیشتر بدانید

مردی که دنیا را نجات نداد

پشیمانمـ، زندگی امـ را تباه کردمـ

آرشیو خواندنی ها


مقالـات
زمزمه‌های سیاسی حذف دالر از مبادلـات جهانی

احمد شاه مسعود، پاسدار زبان فارسی در آشفتگی‌هـای افغانستان

راهبردهای ناکامـ، جنرال‌های ناتوان

تعصب ورزی کنش غیر عقلـائی جامعه دینی

جنگ افغانستان تمامـ نمی شود؟!

دنیای رقابتی رسانه‌هـا

خرید اس -400؛ دروازه‌ایی برای تقابل نزدیک ترکیه با غرب

انتخابات؛ از صندوق‌های خالی تا رأی‌های خیالی

متهمـ شدن ائتلـاف سعودی به جنایت جنگی در یمن

مصالحه‌ای که صلح نیاورد

​نگرانی‌هـا از بروز تقلب در انتخابات پارلمانی افغانستان

زن مسلمان و آزادی به سبک غربی

ثبت نامـ رأی‌دهندگان و تقلب‌های توجیه‌پذیر!

آیا اتحاد سه‌گانه ایران، ترکیه و پاکستان در حال تولد است؟

سازمان ملل و جنایت بر ضد مسلمانان روهینگیایی

آرشیو مقالـات


مصاحبه ها
بحران استعفاها در پرتو برنامه واشنگتن برای صلح کابل با طالبان

برخی خارجی‌هـا به دنبال تأمین منافع خود در افغانستان هستند

«ائتلـاف بزرگ ملی افغانستان» بدنبال چیست؟

تحلیلگران: تغییر حکومت در پاکستان تاثیری در بهبود اوضاع افغانستان ندارد/ عمران خان: می‌خواهمـ با افغانستان روابط خوب داشته باشیمـ

محقق: طالبان حکمتیار را قبول ندارد/ائتلـاف نجات تحت حمایت ترکیه نیست/ شکست امریکا در افغانستان مشهود است

تاریخ نشر:
1393/5/1 - 03:47:00
تعداد بازدید: 516
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

حماسه‌ای به نامـ حماس
حماسه‌ای به نامـ حماس

نویسنده: اسدالله افشار

(غزه) منطقه کوچک فلسطینی در ساحل مدیترانه با مساحت حدود 360 کیلومتر مربع و جمعیتی نزدیک به 2 میلیون نفر است که مرکز (حماس) جنبش مقاومت اسلـامی فلسطین در آن واقع شده است. از دوهفته گذشته بمباران این منطقه توسط ارتش اسرائیل آغاز شده است و هنوز ادامه دارد. حماس نیز مرحله به مرحله‌ شهرهای اسرائیل را تا مرکز تل‌آویو مورد حمله موشک قرار داده است.

بهانه حملـات جدید رژیمـ صهیونیستی به غزه:

حملـات هوایی اسرائیل از زمان (افطار) تا سحر به‌صورت مدامـ ادامه دارد و تاکنون بیش از 200 نفر کشته از ساکنین غزه به‌جای گذاشته و مناطق مسکونی را ویران کرده است. بهانه این درگیری، ربوده شدن سه‌جوان اسرائیلی و سپس یافتن اجساد آنها توسط نیروهای امنیتی است و همزمان ربودن یک نوجوان فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها در سحرگاه از کنار مسجد محل و سپس خوراندن چند بطری بنزین به او و سپس آتش زدن این جوان است که انفجار اخبار آن موجب شد تا نخست‌وزیر رژیمـ صهیونیستی اعلـامـ کند این اقدامـ توسط گروه‌های (تندرو مذهبی) اسرائیلی صورت گرفته است و دولت و نیروهای امنیتی رسمی اسرائیل در آن دخالتی نداشتند. نتانیاهو در برابر افکار عمومی ضمن عذرخواهی از خانواده مقتول فلسطینی، وعده داد که (به این جنایت رسیدگی) و کسانی‌که این اقدامـ را انجامـ داده‌اند شناسایی و به محاکمـ قضائی معرفی خواهد کرد! تاکنون نه معلومـ شده است سه جوان اسرائیلی را چه کسانی ربوده و کشته‌اند و نه قاتلین نوجوان فلسطینی معرفی شده‌اند! اما کلید درگیری‌ نظامی حماس و اسرائیل به همین بهانه زده شده است.

موجی از اعتراض علیه رژیمـ صهیونیستی:

حملـات رژیمـ صهیونیستی به هزاران نقطه درنوارغزه، مردمـ فلسطینی را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.ویرانی ساختمان‌ها، قطع آب و برق، کشته و مجروح شدن خانواده‌ها و بخصوص کودکان، صحنه‌های بسیار دلخراشی را به تصویر درآورده است که انعکاس آن در رسانه‌های غربی، بخصوص در اروپا موجی از اعتراض علیه رژیمـ صهیونیستی راایجاد کرده است. همین اعتراض‌ها به سکوت مجامع بین‌المللی و دولت‌های عربی منطقه، موجب شد تا دیروز شورای امنیت سازمان ملل تشکیل جلسه دهد. دبیرکل سازمان ملل (بان‌کی‌مون) در سخنرانی خود گفت: حماس (موشک شلیک نکند تا اسرائیل همـ بمباران نکند!) این موضع‌گیری دبیرکل سازمان ملل مورد اعتراض نماینده فلسطین در سازمان ملل قرار گرفت و در رسانه‌ها اغلب محافل سیاسی مستقل از آن به جانبداری (بان‌کی‌مون) از اسرائیل یاد وآن را محکومـ کرده‌اند.(اوباما) با نتانیاهو تلفونی صحبت کرده است. آخرین خبرها دستور آمادگی کامل از سوی نتانیاهو به ارتش است تا برای اشغال غزه آرایش نظامی دهند.

عدمـ تحقق آتش‌بس فوری:

به‌رغمـ درخواست شورای امنیت برای تحقق آتش‌بس، اسرائیل حملـات خود به نوارغزه را شدت بخشیده است. فرمانده ارتش این کشور می‌گوید آماده دستور است تا نیروهای تحت فرمان خود را وارد عملیات زمینی کند. نظرشورای امنیت سازمان ملل وجامعه جهانی مبنی برتحقق آتش‌بس فوری میان اسرائیل و فلسطین نه تنها تاثیری درکاهش حملـات علیه نوارغزه نداشته، که افزایش دامنه حملـات وتشدید بمباران اهداف درغزه را همـ در پی داشته است.

هراس و وحشت پنج میلیون صهیونیست:

اصابت چهارموشك مقاومت فلسطینی به فرودگاه "اللد" در تل آویو برای نخستین باردرتاریخ درگیری‌های عربی- اسرائیلی است كه به همین دلیل آژیرخطر در این شهر به صدا در آمد و این فرودگاه برای مدتی تعطیل شد و جنبش حماس از شركت‌های هواپیمایی جهانی خواست برای آسیب ندیدن هواپیماها و پروازهایشان پرواز‌های خود به فلسطین اشغالی را متوقف كنند والبته این باعث هراس ووحشت پنج میلیون صهیونیست شد و نتیجه این شد كه شركت‌های هواپیمایی جهانی كه امنیت مسافران را در رأس اولویت‌های خود می‌دانند، شدیدا به وحشت افتادند. روحیه بالـای مردمـ نوارغزه وتاكید بیشترمردمـ بر مقابله با این تجاوزها در حالی است كه درمحافل اسرائیلی عكس این حالت حاكمـ است زیرابراساس نظرسنجی‌های انجامـ شده درفلسطین اشغالی، محبوبیت حزب "میرتس" كه مخالف جنگ وشهرك‌سازی است، طی چهارروز اخیر در فلسطین اشغالی افزایش زیادی داشته است و بیشتر تحلیلگران نظامی و سیاسی می‌گویند نتانیاهو بزرگترین قربانی این جنگ خواهد بود چون تقریبا نیمی از صهیونیست‌ها مخالف هرگونه حمله زمینی به نوار غزه‌اند.

"عبدالباری عطوان"سردبیرروزنامه "رأی الیوم" درتحلیلی در خصوص حمله اخیررژیمـ صهیونیستی به نوار غزه نوشت: این جنگ تفاوت زیادی با جنگ‌های گذشته دارد و در این میان باید گفت كه پیروزی در جنگ‌ها مسئله‌ای نسبی است و مقاومت و پایداری و بقای مردمـ فلسطین نیز به معنای پیرزوی آنها است، فرار چهار میلیون صهیونیست وخزیدن به پناهگاه‌ها باعث شادی نیروهای مقاومت می‌شود، شلیك موشك به عمق اراضی اشغالی و هدف قرار دادن صهیونیست‌ها پاسخ مناسبی به حملـات جنگنده‌های اف 16 اسرائیلی ساخت امریكا به كودكان و زنان و شیرخوارگان و بندگان روزه‌دار است.

سردبیرروزنامه رأی الیومـ درپایان نوشت: برای هزارمین بار می‌گوییمـ این جنگ اراده‌ها است و كسی در این جنگ پیروز می‌شود كه اراده قویتری داشته باشد نه سلـاح‌های قدرتمندتر و قطعا اراده مردمـ نوار غزه قویتر و محكمـ‌تراز كوه هیمالیا است.

اعتراف رژیمـ صهیونیستی به شكست در غزه:

"دنی دانون"،  معاون وزیرجنگ رژیمـ صهیونیستی در سخنانی اعلـامـ كرد: ما دراین جنگ شكست خوردیمـ و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیراسرائیل باید استعفا دهد.

پیشتر نیز حزب میرتس و فراكسیون‌های عربی در كنیست پیشنهادهایی برای رای عدمـ اعتماد به دولت بنیامین نتانیاهو مطرح كردند.

شكست چندباره اسرائیل درغزه:

كافی است این مسئله را به یادآورییمـ كه تمامی نخست وزیران پیشین اسرائیل شانس خود را آزموده و تلـاش كردند تا نوار"غزه" رابا مساحتی بالغ بر 360 كیلومتر مربع شكست داده و به پرتاب موشك و مقاومت ساكنان آن پایان دهند، اما همگی آنها دراین راه شكست خورده وكنار رفتند درحالی كه موشك‌های فلسطینیان همانند مقاومت آنها، باتمامـ عظمت، قدرت وافتخار خود همچنان باقی مانده اند،

بنابراین باید گفت كه "بنیامین نتانیاهو" نیز استثنا نبوده و سرنوشتی همانند همتایان پیشین خود پیش رو خواهد داشت.

جنگ برای اسرائیل چیزی جز پشیمانی در پی نخواهد داشت و توان تحمل فلسطینیان و بویژه ساكنان نوار "غزه" بسیار بیشتراز توان دشمنان اسرائیلی می‌باشد، بنابراین بگذارید جنگ به راه بیفتد آن گاه خواهیمـ دید كه كدامـ طرف زودترفریاد سر داده وازمیانجی گرها خواهد خواست آن را متوقف كنند، جایی كه چنین چیزی را درجنگ‌های پیشین اسرائیل برعلیه نوار"غزه" ازقبیل "ستون ابر"(جنگ هشت روزه) درسال 1391 و "سرب گداخته" (جنگ 22 روزه) در اواخر سال 1387 و اوایل سال 1388 شاهد بودیمـ و حال می‌بینیمـ كه "ایهود اولمرت"، نخست‌وزیراسرائیل درزمان جنگ 22 روزه درزندان به سرمی‌برد و"تزیپی لیونی"، معاون وی درآن هنگامـ نیزدرحال فروپاشی سیاسی می‌باشد.

جان كلـام:

"غزه" به عنوان آرامگاه "هاشمـ بن عبد مناف"(جددومـ پیامبرعظیمـ الشان اسلـام)وسكونتگاه "قومـ جبارین" (ساكنان سرزمین فلسطین دردوران پیامبری حضرت موسی)، همچنان نمادشكوه، ایستادگی، فداكاری ومقاومت خواهد ماند و به همین دلیل نیزهمواره مورد هدف قرارمی‌گیرد، با این حال تمامی عملیات محاصره و كشتار ساكنان این نوار نتوانسته و نخواهند توانست آن را به زانو در آورند، "غزه" همچنان سرافرازو سربلند خواهد ماند وپرچمـ مقاومت نیز همچنان برافراشته خواهد بود، همان گونه كه طی هشت هزار سال گذشته همواره تجاوزگران از بین رفته و این منطقه پا برجا باقی مانده است.

 *
*

*نیز بخوانید

زمزمه‌های سیاسی حذف دالر از مبادلـات جهانی


احمد شاه مسعود، پاسدار زبان فارسی در آشفتگی‌هـای افغانستان


راهبردهای ناکامـ، جنرال‌های ناتوان


تعصب ورزی کنش غیر عقلـائی جامعه دینی


جنگ افغانستان تمامـ نمی شود؟!


دنیای رقابتی رسانه‌هـا


خرید اس -400؛ دروازه‌ایی برای تقابل نزدیک ترکیه با غرب


انتخابات؛ از صندوق‌های خالی تا رأی‌های خیالی


متهمـ شدن ائتلـاف سعودی به جنایت جنگی در یمن


مصالحه‌ای که صلح نیاورد

بالـا          نشریه انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان